آینده شغلی

بررسی جامع بهترین نرم افزارهای فروشگاهی حسابداری

بدون دیدگاه

همانطور که در مقاله کودک و تکنولوژی اشاره کردیم، امروزه نرم افزارهای زیادی برای بهبود مسائل کودکان تولید شده اند ولی قطعا نرم افزارهای حسابداری فروشاهی جزو آنها نیستند. اما پس چرا در کیدزگرام به بررسی جامع بهترین نرم افزارهای حسابداری مالی و فروشگاهی میپردازیم؟ از آنجا که قشر کودک قرن 21 با هر زمان دیگر متفاوت است، رسالت کیدزگرام میدانیم تا با معرفی برخی مشاغل و نرم افزارها به کودکانی که در آستانه ورود به دوران نوجوانی و تصمیم گیری های مهم زندگی خود هستند و همچنین خانواده‌ی آنها، به انتخاب بهتر و استفاده درست از زمان آنها دامن بزنیم. پس با ما همراه باشید.

نرم افزار حسابداری چیست؟

حسابداری همواره یکی از مهمترین بخش‌های هر شرکت یا سازمان است، ثبت اطلاعات مالی، هزینه‌های ورودی و خروجی و محاسبه سود و زیان‌های احتمالی شرکت‌ها، اطلاعات مشتریان و … از جمله مواردی است که همواره یکی از مهمترین امور مالی سازمان ها و کسب و کارها را به خود اختصاص می‌دهد. در شرکت‌های کوچک اداره کردن امور همه بخش‌ها به راحتی امکان‌پذیر است اما با بزرگ شدن سازمان و همچنین توسعه کسب و کار حجم بالای صورت حساب‌ها، میزان فروش، فاکتورها و … کار را برای مدیران سخت تر می کند. در این مواقع در اختیار داشتن یک نرم افزار حسابداری می تواند به شکل معجزه آسایی کارها را ساده تر کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع بهترین نرم افزارهای فروشگاهی حسابداری بپردازیم.

نرم افزار حسابداری چیست؟

با توسعه و پیشرفت علم حسابداری و همچنین کسب و کارها، ظهور کامپیوتر و اهمیت استفاده از تکنولوژی نرم افزارهای حسابداری با هدف تسهیل انجام امور مالی و حسابداری شرکت‌ها، سازمان‌ها و مشاغل کوچک و بزرگ پدید آمدند. در واقع یک نرم افزار حسابداری شامل یک الگوریتم حساب شده و برنامه‌ریزی شده است که امکاناتی را برای استفاده کاربر در زمینه‌های مختلف حسابداری مهیا می سازد. این برنامه به راحتی روی سیستم‌های کامپیوتری نصب می‌شود و می‌توان از آن برای ثبت داده ها، آنالیز و بررسی بسیاری از موارد مهم حسابداری از جمله حقوق و دستمزد، میزان فروش، اطلاعات مشتریان، محاسبه مالیات و … استفاده کرد. بهترین نرم افزارهای حسابداری با کارایی و امکانات مختلفی عرضه می‌شوند که همین مسئله کمک می‌کند تا بتوان به صورت کاملا تخصصی و  کاربردی در همه مشاغل از آنها بهره برد.

وظیفه نرم افزار حسابداری فروشگاهی

یک نرم افزار حسابداری خوب باید مدیریت فعالیت‌های مختلف در بخش حسابداری یک کسب و کار را به خوبی پوشش دهد. فعالیت‌های عمده یک نرم افزار حسابداری به چند دسته تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • بررسی وضعیت کلی مالی حسابداری سازمان
 • مدیریت دریافت‌ها
 • مدیریت پرداخت‌ها
 • حقوق و دستمزد
 • گزارش‌گیری جامع

همانطور که مشاهده می کنید همه موارد تاثیرگذار و تعیین کننده در امور مالی و اقتصادی یک شرکت یا کسب و کار به کمک یک برنامه جامع نرم افزاری حسابداری سر و سامان می‌گیرد. این نرم افزارها به کاربر امکان می‌دهند که ضمن استفاده از امکانات نرم افزار، نیازهای کاری خود را نیز در نرم افزار تعریف کنند. به این ترتیب می‌توان بسیاری از امور ساده یا پیچیده حسابداری را به کمک این نرم افزارها سامان‌دهی کرد.

اهمیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری

همگام بودن با تکنولوژی از جمله اهداف همه مشاغل و سازمان‌ها است، ضمن این که استفاده از چنین برنامه‌هایی در کنار استفاده از امکانات بی‌شماری که به کاربر ارائه می‌کنند، تاثیر بسیار روی مدیریت مالی و همچنین استفاده از راهکارهای مفید مالی و حسابداری و کاهش خطاهای انسانی و همچنین امکان بررسی و آنالیز دقیق‌تر به واسطه گستردگی داده ها از جمله مزایایی است که یک برنامه نرم افزار حسابداری به همراه دارد. تقریبا بدون نرم افزارهای حسابداری – فروشگاهی نمیتوان یک شرکت با بیش از 5 نفر را اداره کرد. یکپارچگی داده ها، محاسبات دقیق و جزئیات کامل به همراه سهولت محاسبه و از بین رفتن کاغذبازی های اداری، این سیستم های حسابداری که عموما شامل اتوماسیون اداری می شوند را بیش از پیش مهم می کند.

یک برنامه نرم افزار فروشگاهی حسابداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک برنامه نرم افزار فروشگاهی حسابداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهمترین دلیل استفاده از نرم افزارهای حسابداری شفافیت وضعیت مالی شرکت است، بنابراین هر شرکت یا کسب و کار بسته به نوع خدماتی که ارائه می‌دهد باید نرم افزار حسابداری مناسب تهیه کند. مهمترین ویژگی‌های یک نرم افزار خوب شامل موارد زیر است:

 • برنامه دارای کاربری آسان و گرافیک مناسب بوده و اصطلاحا کاربرپسند (user friendly) باشد.
 • استفاده از آن ساده بوده و همه پرسنل بدون نیاز به مهارت خاص قادر به استفاده از آن باشند.
 • دارای دسترسی آسان و ساده بوده و داشبورد کاملی داشته باشد.
 • امکان شخصی سازی نرم افزار بر اساس نیاز سازمان و تعداد کاربر وجود داشته باشد.
 • دارای قابلیت به روز رسانی و استفاده از خدمات پشتیبانی باشد.
 • امکان توسعه نرم افزار و نصب ماژول‌های مختلف بسته به نیاز سازمان وجود داشته باشد.
 • کل فعالیت‌های مورد نیاز امور مالی را پوشش دهد.
 • قابلیت اتصال به سیستم هایی چون نرم افزار CRM به ویژه در مشاغل خدماتی و فروشگاهی داشته باشد.
 • دارای امنیت بالای نرم افزار و مقاوم بودن در برابر هک شدن باشد.
 • قابلیت گزارش‌گیری با امکان تعیین سطوح دسترسی مختلف داشته باشد.

هترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

راهنمای انتخاب و خرید بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری برندهای مختلف داخلی در بازار موجود هستند که امکان استفاده از آنها برای شرکت‌ها و سازمان‌ها وجود دارد، هریک از این برنامه‌ها دارای امکانات و ویژگی‌های خاصی است که این برنامه را از سایرین متمایز می‌سازد، اگرچه برخی از آنها معایبی نیز دارند که باید در زمان خرید و انتخاب برنامه نرم افزار حسابداری به این مسائل توجه داشت. دقیقا همان معیارهایی که در بخش قبل ( ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی ) اشاره شد، میتواند تعیین کند که کدام نرم افزار حسابداری مناسب است و کدام نیست!

خرید بهترین نرم افزار جامع حسابداری،

در ادامه به معرفی چند برند معروف در ارائه برنامه جامع نرم افزاری حسابداری ( یا فروشگاهی ) می پردازیم تا با آنها آشنا شوید:

1-نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار

همکاران سیستم یکی از مشهورترین شرکت های نرم افزاری در ایران است. نرم افزار حسابداری سپیدار توسط این شرکت طراحی شده است و یکی از با سابقه ترین نرم افزارهای حسابداری محسوب می شود. این برنامه توانسته است با اتکا به پیاده‌سازی یک سیستم مالی یکپارچه از محبوبیت زیادی برخوردار شود. مهمترین ویژگی این نرم افزار حسابداری که عامل برتری آن نسبت به سایر برنامه های مشابه است قابلیت یکپارچگی با نرم ‌افزار CRM مثل پیام گستر و پشتیبانی رایگان به مدت یک سال است.

در این نرم افزار حسابداری قابلیت‌هایی چون: ثبت سفارش‌ و پخش آن‌ها، ثبت حقوق و دستمزد کاربران، ارائه خدمات گسترده به مشتریان از طریق تیم فروش و پشتیبانی و مدیریت و کنترل انبار دیده می شود. اگرچه این برنامه بسیار کاربردی است و به لحاظ نصب در سیستم و کاربری آسان است از جمله معایب آن می توان به سرعت پایین و عدم پاسخگویی نیاز شرکت ها یا کسب و کارهای بزرگ اشاره کرد.

نرم افزار حسابداری

2-نرم افزار حسابداری هلو

مجموعه شرکت های طرفه نگار برنامه نرم افزاری حسابداری مشهور هلو را طراحی کرده‌اند. هلو با پشتیبانی از بیش از 200 گروه شغلی یکی از شناخته شده‌ترین نرم افزارهای حسابداری در ایران است. این نرم افزار قدیمی ترین نرم افزار یکپارچه مالی تحت ویندوز در ایران است که در سه دسته اصلی شرکتی، فروشگاهی و تولیدی در بازار عرضه شده است.

مهمترین ویژگی این نرم افزار جامع حسابداری انعطاف پذیری بالای آن است، امکان اتصال به تمام تجهیزات سخت افزاری فروشگاهی از جمله دستگاه پوز و بارکدخوان در این نرم افزار وجود دارد. از جمله مزایای این نرم افزار می‌توان به اختصاصی بودن نرم افزار برای هر صنف و شغل، هماهنگی با قوانین دارایی، حذف منوهای اضافه و غیر کاربردی با قابلیت فعال کردن fast mode، امکان ثبت سند توسط همه کاربران به صورت حرفه ای و صادر کردن اسناد به صورت اتوماتیک اشاره کرد. مهمترین نقطه ضعف این سیستم را می‌توان در عدم قرارگیری سرفصل‌های حسابداری طبق نظم و اصول دانست.

3-نرم افزار حسابداری پارمیس

مجموعه نرم افزاری حسابداری پارمیس نیز از جمله نرم افزارهای موفق در این زمینه در ایران محسوب می‌شود. این نرم افزار با هدف ارائه خدمات حسابداری در زمینه‌های مختلف فروشگاهی، بازرگانی، تولیدی و شرکتی مشغول به فعالیت شده است.

مهمترین عامل موفقیت پارمیس ارائه راهکارهای به روز در زمینه حسابداری است، یکی از محصولات کاربردی این شرکت اپلیکیشن حسابداری شخصی پارمیس است که با عرضه نسخه رایگان اندروید و ios از جمله محبوب‌ترین نرم افزارهای حسابداری شخصی محسوب می‌شود.

از جمله مزایای این برنامه نرم افزاری مالی – حسابداری – فروشگاهی می‌توان به کاربری آسان و ساده، ارائه خدمات مختلف فروشگاهی، شرکتی، بازرگانی و …، ارائه خدمات برای کسب و کارهای کوچک و عدم نیاز به مهارت بالا در امور حسابداری برای کاربران اشاره کرد. مهمترین نقطه ضعف این برنامه عدم وجود یک محیط جذاب و کاربردی برای حسابداران حرفه‌ای و با تجربه است.

4-نرم افزار حسابداری شایگان

یکی دیگر از شرکت های ارائه کننده نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری شایگان است که با نام  حسابگر در بازار شناخته می شود. این برنامه نرم افزاری نیز به دلیل رابط کاربری ساده و جذاب، انعطاف پذیری بالا، امکان کار به صورت تک کاربر و شبکه‌ای، محیط دو زبانه (فارسی و انگلیسی) محبوبیت بالای دارد. از جمله مزایای این نرم افزار حسابداری می‌توان به گزارش‌دهی و آنالیز متنوع و همچنین امکان استفاده از آن در اصناف مختلف اشاره کرد، نقاط ضعف این برنامه نرم افزاری نیز بالا بودن هزینه برای اضافه کردن کاربر جدید یا هر اقدام دیگر است.

بهترین نرم افزار جامع حسابداری، شرکتی، مالی و فروشگاهی

جمع بندی برای خرید بهترین نرم افزار جامع حسابداری، شرکتی، مالی و فروشگاهی

نرم افزارهای حسابداری به منظور استفاده کسب و کارها از تکنولوژی روز و همچنین افزایش دقت و سرعت در انجام امور حسابداری پا به عرصه گذاشته اند، رقابت تنگانگی از نظر ارائه خدمات به کاربران در میان این نرم افزارها دیده می شود. در حال حاضر بیش از 10 شرکت معتبر در زمینه ارائه برنامه‌های نرم افزاری حسابداری مشغول به کار هستند و با یکدیگر در این عرصه رقابت می کنند.  خرید و استفاده از نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی می‌تواند بسیاری از امور مالی و حسابداری فروشگاه‌های کوچک و بزرگ از جمله اطلاعات مشتریان، ارائه فاکتور، میزان فروش، محاسبه سود و زیان و … را به راحتی و با دقت بالا انجام دهد.

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی با توجه به نیاز شرکت و با هدف استفاده از قابلیت های آن صورت می‌گیرد. همانطور که در مقاله اشاره کردیم برنامه‌های نرم افزاری بسیاری در ایران وجود دارند که به لحاظ کاربردی و کارآیی خدمات خوبی به کاربران ارائه می‌کنند؛ فقط باید نیاز خود را بشناسید و متناسب با آن خرید کنید…

پست های مرتبط

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست