اسباب بازی

راهنمای خرید بردگیم ( معرفی بهترین بازیهای فکری رومیزی )

بدون دیدگاه

صحبت درباره آنچه که نسل امروز را به هیجان می‌آورد، هم سخت است و هم آسان! هم چالش‌برانگیز است و هم غیرقابل درک! اما این‌بار قرار است راجع ‌به جذاب‌ترین سرگرمی این‌روزهای جوانان صحبت کنیم؛ بردگیم، بازی فکری و بازی رومیزی. البته بردگیم‌ها یا همان بازی‌های فکریِ خودمان، آن‌قدر طرفدار دارند که نمی‌شود آن‌هارا به طیف سنی خاصی مختص کرد. در این مطلب به معرفی بهترین بازی های فکری میپردازیم و راهنمای خرید بردگیم را به طور کامل ارائه میکنیم.

جالب است بدانید که بازی‌های فکری کودکان هم تجربه‌های نو و خلاقانه‌ای را به نام خود ثبت کرده‌اند؛ تجربه‌هایی که ارزش امتحان‌کردن را دارند؛ اگر به دنبال پرورش هوش و خلاقیت باشید!

محتوا پنهان

این مقاله با افتخار به بررسی انواع بردگیم‌های محبوب می‌پردازد و البته بهترین بردگیم ها را به دوست‌داران این سرگرمیِ هیجان‌انگیز معرفی می‌کند تا در خرید بردگیم، انتخاب ساده تری داشته باشید…

سیرتاپیاز بازی های فکری؛ خرید بردگیم پیچیده نیست!

اولین سوال شاید این باشد که بردگیم چیست؟ بازی‌های فکری یا بردگیم‌ها، دقیقا مجالی برای قلقلک ذهن است؛ در بهترین بردگیم ها شما باید تمام قوا و احساسات خود را برای از میدان به در کردنِ رقبا بسیج کنید! احساس هیجان، خشم، انگیزه پیروزی و خلاقیت به کارتان می‌آید و البته برای تقویت این حواس، بهتر است که بهترین بردگیم‌های دنیا را امتحان کنید و خودتان را دائما به چالش بکشید.

بردگیم‌ها بازی‌های رومیزی هستند که به بازی تخته‌ای هم معروف شده‌اند. در این بازی‌های رومیزی، هرچند که خیلی وقت‌ها روی میز انجام نمی‌شوند،  بعضی از عناصر ثابت و همیشگی هستند. درواقع نمی‌توانید هیچ بوردگیمی را بدون یک صفحه همراه با ورق، تاس و مهره‌ در نظر بگیرید!

البته قوانین و داستانِ بازی‌ها زمین تا آسمان با یک‌دیگر تفاوت دارند و همین موضوع است که به جذابیت بازی‌های فکری و رومیزی می‌افزاید. دقیقا این همان نقطه است که راهنمای خرید بردگیم به کار خواهد آمد…

بردگیم چیست و تاریخچه بردگیم ها به کجا برمی‌گردد؟

بردگیم چیست و تاریخچه بردگیم ها به کجا برمی‌گردد؟

اصولا به بازی های فکری رومیزی که با چند تاس، کارت و یک صفحه با روند فکری مشخص انجام میشود، بردگیم گفته می شود. اما برخلاف انتظار، این بازی ها تاریخچه طولانی ای دارند:

تاریخچه اولین بردگیم ها به حدود 3000 سال پیش از مسیح برمی گردد. انسان های اولیه و غارنشین شب هایی که دور آتش مینشستند، بازی هایی انجام میدادند که به بردگیم های امروزی شباهت دارند. آثار و تاریخ آنها هم در دیوار نوشته های غارها امروز موجود هستند. بازی باستانی سنت (senet) را میتوان قدیمی ترین بردگیم جهان نامید. این بازی به همراه بردگیم سگ ها و شغالها ( hounds and jackals  ) از قدمت بسیار بالایی برخوردارند. اما همین نرد یا تخته نرد امروزی هم قدمت طولانی در پیدایش بردگیم ها دارد. این بازی در روم باستان به قدری محبوب شده که حتی امپراطور روم هم این بردگیم را روی ادوات نظامی خود حک کرده بود و به آن تابولا می گفتند.

از دیگر بردگیم های باستانی میتوان به tafl که اجداد همین شطرنج امروزی است اشاره کرد و به مرور هر چه در تاریخ جلوتر آمدیم، محبوبیت این بازی ها بیشتر، تنوع آنها بالاتر و دسترسی به آنها رایج تر شد. بهترین بردگیم های باستانی که همین الان هم بازی می شوند را میتوان دوز و تاد دانست!

انواع دسته‌بندی بازی‌های فکری
انواع دسته‌بندی بازی‌های فکری؛ خرید بردگیم مطابق با سلیقه هر شخص!

در دسته‌بندی انواع بازی‌های فکری و رومیزی آن‌چه بیش از هرچیز اهمیت دارد، سلیقه شما به‌عنوان انتخاب‌کننده بازی است! اگر برای شروع به سراغ بازی‌هایی بروید که با علاقه‌ شما جور نباشد، برای همیشه قید بازی‌های فکری را می‌زنید و خودتان را از لذت بردوباخت‌های هیجان‌انگیز بردگیم‌ها محروم می‌کنید.

دسته‌بندی ارائه‌شده در ادامه مطلب، از کامل‌ترین دسته‌بندی های انواع بازی فکری است که پیشنهاد می‌کنیم با دقت مطالعه کنید تا در هنگام خرید بردگیم با چشمانی باز انتخاب کنید.

راهنمای خرید بردگیم استراتژیک

راهنمای خرید بردگیم استراتژیک

استراتژی سبکی است که برای بردگیمرها جایگاه ویژه‌ای دارد. بردگیم استراتژیک به دلیل سابقه دیرینه و سبک کلاسیک خود، نوجوانان و جوانان زیادی را عاشق بازی‌های فکری می‌کند.

ویژگی اصلی بازی‌های فکری استراتژیک انتخاب‌های آگاهانه شرکت‌کنندگان است که باید با چاشنی مهارت تصمیم‌گیری، فرایند بازی را به سوی بردن پیش ببرند. شاید این ایده در نگاه اول ساده به‌نظر برسد؛ اما تنها وقتی که در دل بازی قرار گرفتید، متوجه پیچیدگی‌های آن خواهید شد که البته همین پیچیدگی در بردگیم استراتژیک جذابیت دارد.

داشتن تفکر استراتژیک و بازی با تصمیم‌های ذهنی درست و غلط توسط بازیکنان، جذابیت این بردگیم‌های دوست‌داشتنی است. در این سبک از بازی‌های فکری، بازیکن تاکتیک‌ها و استراتژی‌های بازی را با همین تصمیم‌های حساب‌شده پیش می‌برد که البته از نگاه رقبا پنهان نمی‌ماند.

خواندن این مطلب
راهنمای خرید فوتبال دستی برای سنین مختلف + 5 مدل فوتبال دستی پرفروش

محبوب‌ترین بازی فکری استراتژیک 2نفره شطرنج است، اما در مقیاس وسیع‌تر به لحاظ تعداد بازیکنان، بهترین بردگیم استراتژیک را میتوان بازی‌های فکری دژ ( Citadels)، بازی فکری رکب (Condottiere) ، بردگیم وینگسپن و … معرفی کرد.

این دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

دوراندیش هستید و علاقه‌مند به غافل‌گیر‌کردن دیگران! بازی‌های چالش‌برانگیز  و هیجانی را در همه حال ترجیح می‌دهید؛ حتی به قیمت باخت‌های پی‌درپی!

خرید بردگیم مافیایی

راهنمای خرید بردگیم مافیایی

بازی‌های این ژانر ماجراجویانه و معمامحور هستند. مهم ترین هدفی که بازیکنان در روند بردگیم و بازی رومیزی‌های مافیایی دارند، فریب بازیکنان دیگر است! این میان باید حواس‌تان به خائن‌های جمع هم باشد که فریب‌‌شان را نخورید! بردگیم های مافیایی از پیچیده ترین بازی های فکری رومیزی هستند.

در بازی‌های مافیایی، شما همان‌قدر که دشمن دارید، دوست هم دارید؛ اما باید برای این اتحاد بجنگید و پشت پرده مسائل را کشف کنید!

یکی از بهترین‌های ژانر مافیا، بازی Avalon rendition است که در همان ابتدا، بازیکنان را وادار به مخفی‌کاری می‌کند! مزیت این بازی حضور همیشگی بازیکنان است؛ بله! قرار نیست کسی بمیرد و از بازی خارج شود! اما چالش‌های جذاب بعدی را نمی‌توانید حدس بزنید. لازم به توضیح نیست که بهترین بردگیم مافیایی هم، همین بازی مافیا خودمان است که همه حداقل یک بار یا آن را دیده یا بازی کرده ایم.

راهنمای خرید بردگیم مافیاییاین دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

علاقه‌مند به بازی‌های گروهی ، معمایی و تعاملی هستید! البته که خطر بالاگرفتن هیجان و دعوا در بازی‌های مافیایی به‌شدت زیاد است و باید مدیریت شود. برای آن‌هایی که بازی را صرفا به قصد تمام شدن و بردن آغاز می‌کنند، این بازی انتخاب جذابی نیست! درعوض آن‌هایی که به فکر لذت از مسیر هستند، با خیال راحت انتخابش کنند!

راهنمای خرید بردگیم کودکان

راهنمای خرید بردگیم کودکان

بازی‌های فکری، یکی از بهترین روش‌هایی است که به لطفِ آن‌ها، کودک را از شرّ بازی‌های کامپیوتری رها می‌کنید! چیزی که این‌روزها تقریبا محال به نظر می‌رسد. ذهن راکد و منحصرشده به تبلت و گیم‌های هیجان‌انگیز کامپیوتری می‌تواند خطر بزرگی برای تهدید خلاقیت و هوش کودکان باشد. البته که امروزه بازی های ps و xbox بسیار رونق گرفته اند!

پس کودک‌تان را براساس رنج سنی و علایقش، با بهترین بردگیم و بازی‌های فکری کودکان آشنا کنید. البته فرایند علاقه نشان‌دادنِ کودکان به این بازی‌های فکری و رومیزی کمی زمان‌بر است؛ پس اگر کودک در نگاه اول، بازی‌های همیشگی با تبلت را ترجیح داد، ناامید نشوید و بازی‌های فکری موردعلاقه‌اش را کشف کنید.

بردگیم‌های مناسب برای کودکان جذابیت بصری خاصی دارند اما به لحاظ محتوا، ساده تر از سایر بازی‌ها طراحی می‌شوند. البته سرگرم‌کننده‌بودن بازی‌ها به معنای نداشتن هیچ چالشی در آن‌ها نیست؛ بهتر است ابتدا خودتان به بازی مسلط شوید و سپس از کودک انتظار همکاری داشته باشید! از بهترین بردگیم های کودکان هم میتوان به بازی فکری منچ سگی اشاره کرد!

این دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

در انتخاب بردگیم مناسب کودکان باید به بازه سنی او توجه ویژه‌ای داشته باشید. ضمنِ این‌که سلیقه شخص او را هم درنظر بگیرید. بازی فکری مناسب برای کودک شما دقیقا همانی است که بتواند سرگرمش کند؛ نه آن‌که حوصله سربر یا خسته‌کننده باشد. البته درنظر گرفتن اهداف آموزشی و تقویت بعضی از مهارت‌های کودک هم موضوع قابل‌تاملی در فرایند خرید بردگیم برای کودکان است!

راهنمای خرید بردگیم های کارتی

راهنمای خرید بردگیم های کارتی

بازی‌‌های کارتی یا همان (card games) از انواع بازی‌های فکری هستند که به لطف ردوبدل شدن کارت‌های مختلف میان بازیکنان، با این عنوان مشهور شده‌اند. ویژگی مهم این بازی‌ها در درجه اول، سهولت در حمل آن‌ها است. البته وجود قوانین نسبتا ساده و قابل‌درک هم از دیگر ویژگی‌های ارزشمند بازی‌های فکری کارتی به‌شمار می‌رود.

بازی‌های کارتی معمولا فرایند ساده اما زمان‌بری را طی می‌کنند و در هر مرحله، هزارتویی برای رسیدن به مرحله بعدی در انتظار شما است!

از مشهورترین بازی‌های کارتی می‌توان به بازی زیرخاکی (Dead Man’s Draw) اشاره کرد؛ اما جذابیتِ بازی اونو (uno) و اسپلندور(Splendor) را هم نمی‌توان نادیده گرفت. البته که یکی از بهترین بردگیم های کارتی همین بازی حکم خودمان است!

این دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

به دنبال استراتژی‌های خاص و پیچیده نیستید، اما درصورت طولانی‌شدن بازی طاقت می‌آورید! از بازی‌هایی که با روش‌های غیرقابل درک آغاز می‌شوند دل خوشی ندارید و دوست دارید که مسیر و قوانینِ بازی، دست‌کم در ابتدا، روشن و قابل‌درک باشد. تمام بازی قابل حمل و سبک بوده و هرجایی امکان بازی داشته باشد.

راهنمای خرید بردگیم انتزاعیراهنمای خرید بردگیم انتزاعی

به سراغ یکی از محبوب‌ترین و بهترین بردگیم‌ها می‌رویم؛ بازی‌های انتزاعی! اگر بخواهیم به ویژگی‌های این بازی فکری اشاره کنیم، اولین مورد عنوانِ آن است. بازی‌های انتزاعی ذاتا، مبهم و غیرشفاف هستند؛ این یعنی قرار است ذهن‌تان را حسابی به چالش بکشند! قرار است چیزهایی را ببینید که درواقع نمی‌بینید! قرار است با اتفاقاتی مواجه شوید که وجود خارجی ندارند، اما باید آن‌هارا در ذهن‌تان خلق کنید!

جالب است بدانید که شطرنج و اتللو هم جزء بازی‌های انتزاعی محسوب می‌شوند. این بازی ها معمولا قوانین ساده‌ای دارند و دونفره برگزار می‌شوند.

بازی Azul به عنوان یکی از بهترین بردگیم های انتزاعی شناخته می شود. همچنین انواع دیگر بازی‌های فکری که لگوها نقش مهره‌های اصلی را در پیش‌بردِ آن‌ها ایفا می‌کنند، می‌تواند انتخاب خوبی برای دوست‌دارانِ بازی‌های انتزاعی باشد.

این دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

خواندن این مطلب
مقایسه PS4 ، PS5 , XBOX ONE ، XBOX SERIES X و بازی های آنها

به ساخت راه‌حل، ضمنِ خلاقیت و نبوغِ فردی علاقه دارید، درعین‌حال که قوانین سفت و سخت بازی‌های فکری را نمی‌پذیرید! البته اگر به قدرت ذهن و تمرکزتان برای پیش‌برد بازی‌های فکری انتزاعی اعتماد کافی دارید!

راهنمای خرید بردگیم تماتیک

بازی‌های تماتیک متعهد به تم و المان‌های داستانی هستند. تم بازی دقیقا به ایده‌ای گفته می‌شود که داستان حول محور آن شکل می‌گیرد و جریان بازی را رقم می‌زند. البته که در بسیاری از بازی‌های فکری مانند بازی‌های انتزاعی، تم مشخصی وجود ندارد و این برجسته‌ترین تفاوت این بردگیم ها با بازی‌های فکری تماتیک است. به عنوان راهنمای خرید بردگیم انتزاعی این نکته را هم باید در نظر داشته باشیم که بازی‌های تماتیک وابستگی زیادی به داستان دارند و همین باعث می‌شود که شیفتگان روایت‌های هیجان‌انگیز به سراغ این بازی‌ها بروند. تم‌های متنوعی مانند ماجراجویی، طنز، تاریخی یا حتی ماجراهای علمی و تخیلی در کنار تم فیلم ها هم در بازی‌های تماتیک جایگاه ویژه‌ای دارند.

از معروف‌ترین و بهترین بردگیم های تماتیک، می‌توان به بازی فکری عجایب هفت‌گانه (Seven Wonders) اشاره کرد که برای 3 الی 7 نفر مناسب است. ماجرا از این قرار است که یکی از بازیکنان، رهبر یکی از هفت شهر بزرگ باستانی می‌شود و باید سرزمین خود را در همه ابعاد سرافرازکند!

البته در جریان هستید که تقویت قوای نظامی، تجاری و اقتصادی یک سرزمین بهایی دارد که هم دیگر بازیکنان باید بپردازند و هم شما! به‌هرحال موضوع اصلی این بازی این است که باید میراث‌تان را جاودان کنید؛ یا شما پیروز میدان خواهید شد یا دشمنان‌تان!

این دسته بردگیم مناسب شما است اگر:

به داستان‌پردازی و روایت‌های جذاب داستانی علاقه‌مند هستید؛ همچنین ترجیح می‌دهید که بازی روایت مشخصی داشته باشد و شما ایفاگر نقشی باشید که از قبل تدارک دیده‌اند.

راهنمای خرید بردگیم همکاری مشترک

راهنمای خرید بردگیم همکاری مشترک

حتما که نباید تنها پیروز شد؛ شعار این بازی ها مشخص است، یا همه یا هیچکس!

لذتی که در خرید بردگیم همکاری مشترک است را فقط فداکاران و قوی‌دلان می دانند. همانطور که از اسم این بازی ها مشخص است، در این بردگیم باید همکاری مشترک صورت گیرد تا همگی با هم پیروز بازی شوید. این دسته بردگیم ها جذابیت خاصی دارند که به تازگی در کافه بردگیم ها هم بازی می شوند. از معروف ترین و بهترین بردگیم سبک همکاری مشترک (co-op) میتوان به بردگیم مایند یا همان ذهن (mind) اشاره کرد.

به‌طورکلی دنیای بازی‌های فکری و بردگیم‌ها دنیای تنوع و خلاقیت است؛ دنیایی بی‌مرز برای سرگرمی و هیجان که حتی می‌تواند رویکرد آموزشی هم داشته باشد! مخصوصا برای کودکان؛ معنای دقیق یک تیر و دو نشان در این بازی‌ها معنا می‌شود. بردگیم ها انواع مختلف دیگری نیز دارند؛ دسته بندی آموزشی، دورهمی، تخیلی فانتزی، جنگی و … اما مهمترین و بهترین بردگیم ها بر اساس موضوع را در این راهنمای خرید بردگیم ارائه کردیم تا انتخابی ساده تر داشته باشید.

راهنمای خرید بردگیم

مهمترین نکات برای خرید بهترین بردگیم ( کامل ترین راهنمای خرید بردگیم )

حالا با هم به سراغ اصلی ترین بخش این مطلب خواهیم رفت؛ چگونه و با توجه به چه معیارهایی بهترین بردگیم مناسب هر سلیقه را انتخاب کنیم؟ برای راهنمای خرید بهترین بردگیم باید به چند نکته توجه داشت:

✅سن بازیکنان در یک بردگیم

واضح است که هر سرگرمی و بازی، یک رنج سنی مشخص دارد. بازی های سخت برای کودکان مناسب نیست و بردگیم های کودکان هم برای جوان تر ها جذابیت ندارد. پس در هنگام خرید بردگیم حتما به رده و محدوده سنی درج شده روی آن توجه کنید!

سبک بردگیم ها

✅سبک بردگیم ها

همانطور که پیشتر اشاره شد، هر بردگیم سبک خاص خود را دارد. نحوه اجرا و البته علاقمندی به بازی هایی مثل استراتژیک و انتزاعی، از زمین تا آسمان است. حتما به سبک بردگیم خود در زمان خرید آن توجه کنید.

✅تعداد نفرات بازی بردگیم

خب نیاز به توضیح اضافه ندارد؛ پیش از خرید بردگیم باید تخمین بزنید که این بازی را قرار است کجا و چند نفری انجام دهید. به همین دلیل در هنگام خرید بردگیم به تعداد نفرات بازی ها هم دقت کنید.

✅مدت زمان بازی

اگر خیلی حوصله بازی های طولانی را ندارید، حتما از بهترین بردگیم که زمان کوتاهی داشته باشد را تهیه کنید. خیلی از بازی ها تا ساعت ها به طول خواهند انجامید!! مثلا بردگیم gloomhaven که حدودا یک ماه طول خواهد کشید….

✅درجه سختی بردگیم

در خرید بهترین بردگیم متناسب با روحیات خود باید حتما به میزان سختی آن نیز توجه کنید. البته که این مساله میتواند در دل رده سنی بردگیم هم جا گیرد؛ اما لزوما همیشگی نیست. روی اکثر بوردگیم ها عددی به عنوان سختی بازی نوشته شده که میتوانید بر اساس این عدد، در انتخاب بهترین بردگیم بهتر عمل کنید.

اما پیش از خرید بردگیم از کجا با بردگیم های مختلف آشنا شویم؟ راهنمای خرید بردگیم هایی که حتی اسم آنها را نشنیده ایم چیست؟ درجه سختی و مدت بازی و تعداد نفرات بردگیم ها را از کجا بدانیم؟

BGG ؛ در ادامه توضیح خواهیم داد!

( راهنمای خرید بهترین بردگیم به کمک BGG

تحقیق درباره انتخاب بازی رومیزی ( راهنمای خرید بهترین بردگیم به کمک BGG)

خب واضح است که اولین مرحله در راهنمای خرید بردگیم، شناخت کامل از روحیات خود و شرایط مناسبی که میخواهیم بازی کنیم است. اما در گام بعد باید با بازی ها و بردگیم های مختلف آشنا شویم؛ راه های زیادی برای آن وجود دارد ولی اجازه بدهید آسان ترین، بهترین و ارزان ترین راه را پیشنهاد کنیم:

خواندن این مطلب
بازی رومیزی وینگسپن wingspan

سایت BGG یا همان Board Game Geek  کاملترین منبع برای آشنایی با بردگیم ها و خصوصیات هر یک از آنهاست. بعد از آنکه وارد سایت BGG شدید ( البته با VPN ) ، میتوانید اسم بردگیم مدنظر خود را جستجو کنید و اطلاعات کامل آن را ببینید. حتی میتوانید از دسته بندی های مختلف وارد دنیای جدیدی از بازی ها شوید که حتی اسم آنها را هم نشنیده اید. گام آخر هم که خرید بردگیم خواهد بود!

راهنمای خرید بردگیم

راهنمای خرید بردگیم

لیست محبوب ترین و بهترین بردگیم ها ( سال 2021 )

اصولا تهیه لیستی از بهترین بردگیم ها کاری محال است؛ اولا که بردگیم ها و به طور کلی حوزه سرگرمی کاملا بسته به سلیقه هستند و دو اینکه هر روز بازی رومیزی و فکری جدیدی به بازار ارائه می شود. اما با توجه به تجربه، رتبه بندی ها و میانگین علاقمندی مردم، میتوان لیست محبوب ترین و بهترین بردگیم ها را ارائه داد:

1-بردگیم مافیا

خرید بردگیم مافیایی

کمتر کسی است که مافیا را بازی نکرده باشد یا لااقل اسم آن را نشنیده باشد. دو گروه مرموز که باید با پیدا کردن سرنخ ها، مافیا را از شهروند تشخیص دهند و شهر را آزاد کنند! شاید بردگیم مافیا را بتوان بهترین و معروف ترین بازی فکری مافیایی نام برد.

2-بازی منچ سگی

بازی منچ سگی

همه با منچ و مارپله خاطره داریم. درست است که همان منچ هم به نوعی بردگیم محسوب میشود اما هیجانش کافی نبود! به همین دلیل بردگیم منچ سگی با تغییرات جذابی وارد بازار شد!

3-شطرنج

شطرنج

قدیمی ترین بردگیم دنیا که به طور عمومی شناخته شد را میتوان شطرنج دانست. اولین بازی هایی که همگی در کودکی انجام دادیم نیاز به توضیح بیشتری ندارد!

4-بردگیم وینگسپن

بردگیم وینگسپن

در قالب یک پرنده شناس قهار باید پرندگان مختلف را در اقلیم مناسب آنها قرار دهید و با غذا دادن های به موقع و تخم گذاری به رشد آنها و البته پیروزی خود کمک کنید. این بازی عنوان بهترین بردگیم را نیز در مسابقات جهانی از آن خود کرده بود.

5-توئیستر twister

توئیستر twister

یکی از بهترین بردگیم های دورهمی که البته فراتر از یک بازی رومیزی ساده است. در این بازی باید انعطاف بالایی داشته باشید و راوی بازی هر چه گفت را انجام دهید!!

6-بردگیم چاینا تاون : chinatown

چاینا تاون

در محله چینی ها همیشه خرید و فروش کارخانه رواج داشته است. این بار شما باید در این محله با خرید زمین و ساخت کارخانه در آنها، سود بزرگی به جیب بزنید.

7-بردگیم مونوپولی

 

بردگیم مونوپولی

معامله، خرید و فروش، ساخت و ساز و البته زندان رفتن؛ همگی در مراحل مونوپولی قابل پیاده سازی است. به شرط آن که تاس با شما یاری کند!

8-بازی رومیزی کاتان

بازی رومیزی کاتان

سرزمین ها از ابتدا تمدن بزرگی نبودند. بردگیم استراتژیک کاتان به شما آموزش خواهد داد چگونه یک تمدن واقعی را از دل خرابه ها بیرون آورید…

9-بازی اونو

-بازی اونو

یکی از ساده ترین و آسان ترین بردگیم ها که لقب بازی فکری را نمیتوان به آن داد. فقط کافیست از قوانین هر کارت پیروی کنید؛ همان هفت خبیث!

10-بردگیم رمزشکن دیکریپتو

میتوان بدون اشاره به یک کلمه، آن را توصیف کرد؟ کاری که باید در decrypto انجام دهید و آن را خیلی شبیه به بازی spy میکند.

11-بازی رومیزی و بردگیم ریسبردگیم ریسک

کشورهای جهان همگی درگیر انتقال نیرو به جبهه های خط مقدم در جنگ جهانی هستند. مدیریت این خطوط و اعزام نیرو مهم ترین دغدغه آن ها خواهد بود…

12-بازی تیکت تو راید

تیکت تو راید

تشکیل خط آهن و مسیر حمل و نقل بین دو شهر چالش های زیادی در پی خواهد داشت. هر گام این مسیر میتواند پر ریسک باشد و رقبا زمین ها را زودتر تصاحب کنند؛ پس باید جنبید!

جمع بندی

اگر تمام تاریخ را ورق بزنیم، متوجه خواهیم شد هیچ چیز به اندازه بردگیم ها برای عموم جامعه سرگرم کننده نبودند. سرگرمی هایی که افراد را به هم نزدیک میکرده و اوقات خوشی برای آنها رقم می زده است. در این مطلب سعی کردیم یک راهنمای خرید بردگیم کامل را در اختیار شما قرار دهیم تا با انتخاب مناسب بتوانید سوار بر این قطار شده و بهترین بردگیم متناسب با روحیات خود را برگزینید. راستی میدونید که عموما بردگیم ها ضمانت ندارند و باید حواستون باشه بردگیم دست دوم نخرید!

❓سوالات متداول راهنمای خرید بهترین بردگیم❓

  • برای خرید بردگیم مناسب باید به چه معیار هایی توجه کرد؟

همانطور که در متن اشاره شد معیار هایی مثل رده سنی، سبک بازی، تعداد نفرات و … میتوانند در انتخاب بهترین بردگیم برای شما تاثیر گذار باشند.

  • قدیمی ترین بردگیم های دنیا کدام است؟

بازی های سنت، شطرنج، سگ ها و شغالها، تخته نرد، دوز، تافل و … بردگیم های تاریخی دنیا را تشکیل میدهند که بعضا به 3000 سال پیش از میلاد باز میگردند.

  • بهترین بازی ها و بردگیم های امروزی چه ویژگی هایی دارند؟

از آنجایی که بردگیم ها بیشتر حول سلیقه ها می چرخند میتوان با رتبه بندی های آنان مانند سیستم IMDB برای فیلمها، بهترین های آن را مشخص کرد. مثلا بردگیم های ریسک، مافیا، کاتان، ….

  • برای راهنمای خرید بردگیم به کجا باید مراجعه کرد؟

وبسایت معتبر BGG میتواند یک مرجع مناسب خارجی برای اطلاعات کامل بازی ها و یافتن بردگیم های جدید متناسب با هر سلیقه باشد.

مقایسه PS4 ، PS5 , XBOX ONE ، XBOX SERIES X و بازی های آنها
مقایسه PS4 ، PS5 , XBOX ONE ، XBOX SERIES X و بازی های آنها

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست