اسباب بازیگردش و سفر

کلمات پانتومیم : لیست 200 کلمه برای بازی پانتومیم (ادا بازی)

بدون دیدگاه

پانتومیم یک اجرای تئاتری است که از بسیاری جهات با تئاتر سنتی متفاوت است. پانتومیم به طور سنتی برای کودکان اجرا می‌شود، اما با این‌حال همه نسل‌ها می‌توانند از آن لذت ببرند. پانتومیم مهارت جالبی برای یادگیری است. این هنر نوعی اجرای نمایشی است که در آن شخص صحنه‌ای را با استفاده از بدن خود بدون استفاده از گفتار به تصویر می‌کشد. حرکات و حالات چهره شما باید برای انتقال احساسات لحظه، اغراق‌آمیز باشد. انتخاب سوژه، لغت و کلمات پانتومیم از مهمترین بخش های این بازی مفرح است.

برخی از ویژگی‌های برجسته یک پانتومیم عبارت‌اند از:

 • تغییر نقش جنسیت
 • یک داستان خوب و بد
 • کمدی اسلپ استیک
 • لباس‌های رنگارنگ و غیرعادی
 • مشارکت مخاطبان

میم و پانتومیم، میمون، پانتومیم لاتین و پانتومیم یونانی کلمات متفاوتی است که به این بازی اطلاق می شود و به معنای دقیق، یک سرگرمی نمایشی یونانی و رومی است که اغلب به روشی مضحک، صحنه‌هایی از زندگی را نشان می‌داده. امروزه از میم ها در فضای مجازی هم استفاده می شود که به نوعی به کلمات پانتومیم مرتبط است. البته که امروز بازی پانتومیم کاملا با آنچه در گذشته هدف خود تعیین کرده فرق کرده است.

با گسترش، میم و پانتومیم در دوران مدرن، هنر به‌تصویرکشیدن یک شخصیت یا یک داستان صرفاً با استفاده از حرکت بدن است. اشکال مشابه تئاتر سنتی غیر غربی گاهی اوقات به‌عنوان تقلید یا پانتومیم نیز مشخص می‌شود.

چگونه پانتومیم بازی کنیم

اما چگونه پانتومیم بازی کنیم؟

خیلی ساده! دو تیم شوید. تیم اول یک عبارت از کلمات پانتومیم را انتخاب کند، به یک نفر از تیم دوم بگوید و منتظر بماند. شخص برگزیده از تیم دوم باید این کلمه را پانتومیم کند و بدون اشاره به چیزی و یا صحبت و لب زدن، منظور را به تیم خود بفهماند. تیم دوم هم باید کلمه را در زمان مشخص حدس بزند و این کار در دست بعدی برعکس می شود. البته که هر بار افراد مختلف برای اجرا انتخاب می شوند. کلمات پانتومیم باید کلمات بامزه و البته سختی باشند تا اجرای آنها طول بکشد و البته به همه خوش بگذرد؛ در ادامه لیست کلمات پانتومیم محبوب را برای شما آماده کرده ایم. ضمنا بعضی از کلمات سخت را میتوان چندبخش کرد و جدا جدا برای افراد اجرا کرد…

کلمات پانتومیم

 1. شیطان و ابلیس
 2. نیمکت اطمینان
 3. کباب تابه‌ای
 4. کلاه قرمزی و پسرخاله
 5. سوپاپ اطمینان
 6. حوزه استحفاظی
 7. کوچه‌علی‌چپ
 8. واشر سرسیلندر
 9. قهوه‌ترک
 10. آلوچه ترش
 11. قطب جنوب
 12. سلطان غم مادر
 13. رفیق بی کلک مادر
 14. خواننده زیرزمینی
 15. آهنگ شش و هشت
 16. باباطاهر عریان
 17. مقبره فردوسی
 18. پشمک حاج عبدالله
 19. عین هلو
 20. درخت اکالیپتوس
 21. زبان مادرشوهر
 22. باجناق همسایه
 23. میگو سوخاری
 24. جنگ نرم
 25. آتش به اختیار
 26. نخل خرما
 27. سر پل ذهاب
 28. قوری گل قرمزی
 29. قرمز گستاخ
 30. زن دوم شاپور اول
 31. مرخصی زایمان
 32. مثال نقض
 33. امنیت ملی
 34. مخرج مشترک
 35. بی‌وقفه
 36. افشاگری منصفانه
 37. همت مضاعف
 38. سندرم دان
 39. پین کد
 40. چتر نجات
 41. ماشین مشتی ممدلی
 42. بازار بزرگ مبل
 43. قطار سریع‌السیر
 44. مأموریت غیرممکن
 45. کان لم‌یکن
 46. مراسم توپ طلا
 47. نمایشگاه بهاره
 48. جذر و مد
 49. هندوانه شب چله
 50. تیاتر کمدی
 51. سود خالص
 52. پانتومیم
 53. صنف چلوکباب
 54. سی‌تی‌اسکن
 55. ایزوگام پشت بوم
 56. وجدان بیدار
 57. جامدادی زیپی
 58. یبوست مزمن
 59. جدول مندلیف
 60. پانکراس ورم کرده
 61. یاتاقان حاد
 62. ارولوژیست زبده
 63. هردمبیل
 64. قابلمه  اندروید 
 65. مانیکور
 66. سمبل مقاومت
 67. وقاحت  ازگیل
 68. داعش
 69. شلوارک نخی
 70. پهپاد پیشرو
 71.  کشمش‌پلویی
 72. ملیله‌دوزی
 73. مانتو گیپور مجلسی
 74. گیفت عروسی
 75. فلج مادرزاد
 76. بی مروت
 77. پوریای ولی
 78. جهان‌پهلوان تختی
 79. پروتکل الحاقی
 80. کروکدیل وحشی
 81. جلبک احمق
 82. خرچنگ ترسو
 83. اسفندماه
 84. پیژامه راه‌راه
 85. وادی عرفان
 86. تفتیش عقاید
 87. انبر نسارا
 88. مقررات نظامی
 89. درحال‌توسعه
 90. حمله سایبری
 91. پلیس فتا
 92. شیر هموژنیزه 
 93. کلیسای واتیکان
 94. کروموزوم پایانی
 95. وال‌استریت ژورنال
 96. کاتولیک و پروتستان
 97. سیاست  بواسیر
 98. ساکشن عضله
 99. خر شرک
 100. وازکتومی ناموفق 
 101. همسایه فضول
 102. پاچه خواری
 103. خر احمق
 104. شیاف
 105. سوسول‌بازی
 106. قاتل بروس‌لی
 107. شرت مامان‌دوز
 108. جادوگر شهر اوز
 109. سرباز ترسو
 110. بادیه‌نشین
 111. سفیدبرفی
 112. لوک خوش‌شانس
 113. نشیمنگاه
 114. غروب جمعه 
 115. آب کرفس
 116. عجایب هفت‌گانه
 117. فیبر نوری
 118. احمدپور مخبر
 119. شب‌شعر
 120. پلنگ صورتی
 121. باب اسفنجی
 122. نمایندگی ال‌جی
 123. گشت ارشاد
 124. خواستگاری دخترخاله
 125. اصحاب کهف
 126. غار تنهایی
 127.  سیمرغ بلورین
 128. ارباب حلقه‌ها
 129. سلول‌های بنیادی
 130. آبگوشت
 131. داروخانه
 132. ایزوگام
 133. هولوکاست
 134. دومینو ابوالهول
 135. اضغاث احلام
 136. انسان بدوی
 137. تولید محتوا
خواندن این مطلب
بازی رومیزی وینگسپن wingspan

پنج قانون پانتومیم چیست؟

معمولاً برای درست و اصولی انجام شدن هر کاری قانون‌هایی وجود دارد که سرپیچی و سلب این قوانین می‌تواند اساس کارمان را از بین ببرد. در اجرای هنر پانتومیم نیز فرد باید برای به‌دست‌آوردن نتیجه‌ای مطلوب از اجرایش از قوانینی پیروی کنند. این قوانین پایه‌های هنر پانتومیم هستند:

قانون شماره یک: صحنه را شفاف کنید.

قانون شماره دو: در حالت‌های صورت اغراق کنید.

قانون شماره سه: هر حرکت را دقیق نگه دارید.

قانون شماره چهار: صحنه‌ها را سرگرم‌کننده نگه دارید

قانون شماره پنج: حرف نزن!!!! 🔇

اصول اساسی زبان بدن در پانتومیم چیست ؟

مچ دست شما بیشتر حرکات دست را انجام می‌دهد. هنگام انجام حرکات دست یا بازو، آرنج خود را از بدن دور کنید. سه چیز اساسی که یک بازیگر پانتومیم برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند حالات صورت، حرکات و زبان بدن است که همگی اطلاعات را بدون کلمات انتقال می‌دهند.

پانتومیم یک حالت ارتباطی است که با کمبود زبان و تکیه بر حرکات کل بدن مشخص می‌شود عمدتاً حرکات دستی، حرکات بدن، حالات صورت یا رفتارهای داوطلبانه مصوب.

تاریخچه بازی و کلمات پانتومیم

تاریخچه این هنر غیرکلامی به دوران انسان بدوی برمی‌گردد. مردم آن زمان که هنوز هیچ زبان گفتاری توسعه‌نیافته بودند، از طریق حرکت بدن ارتباط برقرار می‌کردند. پانتومیم از اشکال تئاتر انفرادی یونان و متعاقباً از شکل هنری محبوب قرن شانزدهم ایتالیا Commedia dell’Arte ناشی می‌شود. در پانتومیم مدرن، معمولاً نسخه‌هایی از افسانه‌ها هستند که توسط مجموعه‌ای از شخصیت‌های اصلی کمیک اجرا می‌شود. محبوبیت پانتومیم به حدی بود که در قرن هجدهم شخصیت‌ها در نمایش‌های خودشان ظاهر می‌شدند.

خواندن این مطلب
 انواع مکانیزم های بازی های رومیزی و بازی های فکری برای کودکان

آموزش پانتومیم

آموزش پانتومیم ( چگونه در پانتومیم حرفه ای شویم؟ )

ابتدا با به نمایش گذاشتن شخصیت‌های مختلف شروع کنید، بیاموزید چگونه واقع‌بینانه از وسایل تخیلی استفاده کنید و جلوی آینه‌کار کنید تا حرکات خود را به کمال برساند. این می‌تواند یک روش جالب برای ارتباط هم‌زمان با بدن باشد.

شخصیت‌های مختلف را به تصویر بکشید. وقتی کار خود را در پانتومیم شروع می‌کنید، یادگیری به نمایش گذاشتن ویژگی‌های مختلف شخصیتی مهم است.

تماشای بسیاری از پانتومیم‌ها برای مشاهده چگونگی توانایی بازیگران دیگر در بیان احساسات مختلف، اغلب مفید است. برخی از صفات متداول که باید بتوانید آنها را مجسم کنید، بررسی و اجرا کنید.

در اینجا چند نمونه از صفات متداول در بین افراد تشریح شده از جمله:

1 شخصیتی با اعتمادبه‌نفس: درحالی‌که سینه بالاست، شانه‌ها را به عقب می‌گیرد و قدم‌های محکم و مطمئن را برمی‌دارد. آنها سرخود را بالا گرفته و در اطراف خود فضا ایجاد می‌کنند.

2 خجالتی: یک فرد خجالتی ممکن است شانه‌های خود را قوز کند یا اغلب به زمین نگاه کند. آنها ممکن است هنگام راه‌رفتن پاهای خود را مرتباً نگاه کنند و یا از برقراری تماس چشمی با افراد دیگر جلوگیری کنند.

3 شیطانی: این شخص لبخند دلپذیری بر لب و ابروهای برافراشته خواهد داشت. ممکن است وقتی روی چیزی مشغول کار هستند، قوز کنند، اما وقتی در صحنه حرکت می‌کنند، با اعتمادبه‌نفس ظاهر می‌شوند.

4 دست‌وپا چلفتی: آنها ممکن است سرخود را بخارانند و این نشان دهند گیجی است، یا می‌توانند تظاهر کنند که با زمین‌خوردن به خود آسیب‌زده‌اند.

جلوی آینه تمرین کنید تا حرکات شما دقیق‌تر شود. اگر خودتان کار می‌کنید، از آینه استفاده کنید تا تغییرات کوچکی ایجاد کند تا عبارات و حرکات شما دقیق‌تر شوند. پانتومیم هنر ظریفی نیست، بنابراین می‌توانید در اغراق زیاده‌روی کنید. چارلی چاپلین را که به خاطر دارید؟

ممکن است فکر کنید حالات صورت شما واضح و متمرکز است، خود را در آینه تماشا کنید تا ببینید انتقال حالات چهره شما از یک عبارت به بیان دیگر ناگهانی و مشخص است یا خیر. همچنین می‌توانید از کسی کمک بگیرید که از برخی تمرینات شما فیلم‌برداری کند تا بعداً آنها را مرور کنید و نکات ضعف و قدرت خود را یادداشت کنید.

در مقابل شخص دیگری بنشینید یا بایستید یک نفر را به‌عنوان رهبر و یک نفر را به‌عنوان پیرو انتخاب کنید. رهبر حرکات خاص صورت و حرکات بدنی را انجام می‌دهد، و هدف پیرو این است که رهبر را با بیشترین سرعت و با دقت بیشتر تقلید کند. رهبر می‌تواند بنا به صلاحدید خود از شخص به شخص دیگر تبدیل شود.

یک تایمر را به مدت ۳ دقیقه تنظیم کنید، سپس آن را تغییر دهید تا رهبر فرصت داشته باشد پیرو شود.

برای تمرین تفکر روی پاها، یک حلقه “عبور از صورت” داشته باشید. این تمرینی است که باید با یک گروه ۵ نفره یا بیشتر انجام شود.

خواندن این مطلب
تاثیر خرید گربه و حیوانات خانگی برای کودکان [معرفی 6 نژاد برتر گربه]

از همه بخواهید در یک دایره بایستند و انتخاب کنند چه کسی اول‌ از همه شروع می‌کند، آن شخص برای انتقال احساس خاصی چهره خاصی ایجاد می‌کند و به سمت راست خود روی می‌آورد. نفر بعدی آن چهره را کپی می‌کند، اما قبل از اینکه به سمت راست خود برگردد، چهره خود را به حالت جدیدی تغییر می‌دهد. دور حلقه را ادامه دهید تا اینکه به شخص اصلی برگردد.

هدف این است که یک احساس منحصربه‌فرد متفاوت از آنچه به شما ارائه شده ارائه دهید. این به شما کمک می‌کند تا سریع فکر کنید و از لحظه‌به‌لحظه با سیالیت بیشتری مفاهیم را انتقال دهید.

برای تمرین حرکات واقع‌بینانه بدن یک طناب‌کشی انجام دهید. این تمرین باید با دو یا چند نفر اجرا شود، اما از نظر فنی می‌توانید این تمرین را به‌تنهایی انجام دهید. وانمود کنید که طنابی ضخیم در دست دارید و به حالت چمباتمه زدن درمی‌آیید، درست مانند آنچه که می‌خواهید یک بازی طناب‌کشی را انجام دهید.

تصور کنید که بدن شما باقدرت بیش از حد از طرف دیگر طناب به جلو کشیده می‌شود، یا با برنده شدن و عقب کشیدن طرفتان چه شکلی است.

به یاد داشته باشید که باید عضلات خود را تحت‌فشار قرار دهید تا ظاهر طناب‌کشی را نشان دهد.

هنگام انجام این تمرین، کل بدن خود را بررسی کنید: آیا پاها، تنه، شانه‌ها، بازوها و سر در وضعیت مناسب قرار دارند؟ اگر می‌توانید این کار را جلوی آینه انجام دهید تا بررسی کنید وضعیت‌ها و حرکات شما چقدر واقعی است.

در کلاس‌های پانتومیم شرکت کنید تا راهنمایی بیشتری در زمینه تسلط بر اصول به دست آورید. پانتومیم یک فرقه بازیگری بسیار محبوب است و مراکز هنری، نمایشی و اجتماعی بسیاری کلاس‌های خاص پانتومیم برگزار می‌کنند. برای بیان یک عمل خاص، در حرکات خود اغراق کنید. تمرین کنید کارهای خاصی را انجام دهید که در خانه انجام می‌دهید، اما آنها را با پانتومیم انجام دهید.

هر حرکتی را که به طور معمول انجام می‌دهید، آن را اغراق کنید تا بصری‌تر و واضح‌تر شود. برای شروع مهارت‌های پانتومیم، چند مورد از این اقدامات را تمرین کنید:

 • بازکردن پنجره یا درب گیرکرده یا بازکردن یک هدیه
 • پوست کندن موز
 • خرید چیزی در مغازه
 • پوشیدن ژاکت یا کفش
 • تمیزکردن یا مسواک زدن

هر قسمت از بدن را جدا کنید تا حرکات شما دقیق‌تر شود. پانتومیم در مورد حرکات خاص و اغراق‌آمیز است، خواه با یک پروانه تصور کار کنید یا نه. برای کمک به خود در رسیدن به این هدف، هر قسمت از بدن را هنگام تمرین بررسی کنید. از پاها تا کمر تا دست و بازوها، هر قسمت از بدن باید از صحنه‌ای که می‌خواهید به تصویر بکشد پشتیبانی کند. ایزوله کردن هر قسمت ممکن است هنگام شروع مدتی طول بکشد، اما باگذشت زمان این عادت می‌شود که به شما در تقویت بازیگری کمک می‌کند.

بهترین کافه بردگیم های تهران
بهترین کافه بردگیم های تهران【 لیست 18 کافه برتر 】
راهنمای خرید فوتبال دستی
راهنمای خرید فوتبال دستی برای سنین مختلف + 5 مدل فوتبال دستی پرفروش

پست های مرتبط

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست